SÜNGERLER

EPDM SÜNGER

 

EPDM süngerler yapıları gereği kolay deformasyona uğramazlar. Elastiktirler; ısı dayanımları yüksek ısı iletkenlik katsayıları düşüktür. Baskı altında deformasyonları iyi ve eski formunu koruma konusunda başarılıdırlar. Her türlü sızdırmazlık uygulamalarında sorunsuz kullanılırlar. Yaşlanmaya, korozyona, yağlara ve kimyasallara dayanıklı türleri mevcuttur. Farklı sertlik dereceleri ve farklı yoğunlukları ile en çok kullanılan ve bilinen özellikle sızdırmazlık amaçlı kullanılan sünger grubudur.

Closed cell ve semi closed cell olarak iki farklı üretimi ile otomotiv, beyaz eşya, elektrik elektronik, marine, inşaat sanayinin vazgeçilmez conta uygulama süngeridir.

image10

EVA SÜNGER

 

Farklı renk ve farklı yoğunluk seçenekleri ile, elastik yapıları sayesinde endüstrinin bir çok alanında sıvı, hava ve toz sızdırmazlık contası, titreşim engelleyici, darbe emici olarak kullanılırlar.

Sürtünme ve aşınmaya karşı dirençlidirler. Isıyla kolay şekil alırlar.

Kapalı hücre yapısı sayesinde nem, su ve ısı iletmeme özellikleri ile EPDM süngerlere alternatif olarak otomotiv ve beyaz eşya sektöründe kullanılırlar.

Hafif olmalarına karşın yüksek yük taşıma kapasitelerine sahip olmaları taşıma amaçlı kullanımda, ambalajlama ve kasa-kutu içi seperatör amaçlı kullanımına imkan verir.

Ayakkabı mostra ve iç taban üretiminin vazgeçilmez hammaddesidir.

Darbe emici yapısı oyuncak ve spor malzemeleri üretiminde kullanılmalarını sağlar.. 

image11