İZOLE KUMAŞLAR

CAM ELYAF BEZ/KUMAŞ

 Tekstürize cam elyaf kumaş, yüksek basınçlı havayla cam elyaf fitillerin tekstürize edilmesiyle elde edilen hacimli ipliklerden yapılmıştır.Yüksek sıcaklık dayanımı, düşük termal geçirgenlik katsayısı, korozyon direnci, yüksek toz tutumu ve yüksek filtreleme gibi özelliklere sahiptir. İnsan sağlığına zararlı değildir ve asbest malzeme için çok iyi bir alternatiftir.

Uygulama Alanları:  
. Her tür termal yalıtım ve koruma
. Genleşme bağlantıları, emniyet teçhizatı, boru yalıtımı
. Gemi sanayinde
 

image3
image4

ALÜMİNİZE CAM ELYAF KUMAŞ

 Tek tarafı Alüminyum Folyo kaplı veya ALUPES E-Glass cam elyaf kumaş, kumaş sıcaklık dayanımı 400 - 550 °C, kaplama sıcaklık dayanımı 150 °C, Alupes kumaşlar alüminyum buharı emdirilmiş kumaşlardır. Alufolyo veya Alüminyum Folyo kaplı kumaşlarda ise alüminyum folyo laminasyon yoluyla kumaşa yapıştırılmıştır. Kullanım alanları: Alüminize Elbise, Önlük, Paçalık, Eldiven yapımında kullanılmaktadır. Isıyı yansıtma özelliği yüksektir. 

SİLİKON KAPLI CAM ELYAF KUMAŞ

 Silikon kaplı cam elyaf kumaş, özel hazırlanmış silikon ile tek taraflı veya çift taraflı kaplanmıştır. Yüksek mukavemet, alev engelleme, yüksek sıcaklık direnci, kimyasal direnç, delinme direnci, zehirsiz olması ve benzer birçok avantajlara sahiptir.

Uygulama Alanları:  
. Kaynak battaniyeleri
. Isı korunma teçhizatı
. Döküm tesislerinde sıçrantı korunma teçhizatı
. Konveyör kayışı
. Genleşme bağlantıları
. Elektrik yalıtımı
. Kimyasal korozyon direnci
. Havacılıkta, Denizcilikte, Kimya sanayisinde, Enerji santrallerinde, Otomobil sanayisinde, İnşaat sanayisinde, Boru ve conta sanayisinde
 

image5
image6

TELLİ/TELSİZ SERAMİK FİBER KUMAŞ

 Doğada çözünebilen seramik fiber kumaş, suda çözünebilen yüksek kaliteli ipliklerden dokunarak imal edilmiş bir kumaştır. 1000 C yüksek sıcaklıklara kadar kullanılabilir. Bu kumaş cam elyaf fiber, paslanmaz çelik tel ile takviye edilmiştir. Bu malzeme, yalıtım özelliğini olumsuz etkilemeyen ve düşük sıcaklıklarda yanabilen bir miktar bağlayıcı içerir.

Uygulama Alanları:
. Genleşme bağlantıları
. Güvenlik battaniyeleri ve perdeleri
. Kaynak battaniyeleri
. Koruyucu ve yalıtıcı örtü
. Kalkan, Conta, Kablo ve boru sargısı olarak
 

TEFLON KUMAŞ YAPIŞKANLI

image7

Bu kumaş çok özel işlem uygulanarak PTFE ile emprenye edilmiş ve kaplanmış cam elyaflı fiberlerden imal edilmiştir. Bazı özel uygulamalar için kumaşın arkası kendinden yapışkanlı kumaş ile kaplanmıştır.

TEFLON KUMAŞ YAPIŞKANSIZ (ÇİFT YÜZLÜ)

image8

PTFE kaplı cam elyaf kumaş kaliteli E-glass filament ipliklerden dokunmuştur. Daha sonra her iki tarafı özel işlemler kullanılarak PTFE ile kaplanmıştır.

UYGULAMA ALANLARI

Fırın ve mikrodalga kurutma bantları, gıda pişirme altlıkları, unlu mamül işlemleri, yalıtım ambalajları, ayırıcı levha ve diğer endüstriyel konveyör bant uygulamalarında kullanılır.

UYGULAMA ALANLARI

 Fırın ve mikrodalga kurutma bantları, kaynak battaniyeleri, yangında korunma perdeleri, genleşme eklenti teçhizatları, mekanik olmayan kompansatörler ve korozyon önleme uygulamaları için mükemmel ve ideal bir malzemedir.