LASTİK LEVHALAR

BEZLİ - BEZSİZ LASTİK LEVHALAR

Bezli lastik levha ana bileşeni daha çok SBR olup NR, NBR, CR, EPDM ve silikon kauçuk da kullanılmaktadır. Bir veya daha fazla kat koton, polyester, naylon veya cam elyaf dokuma ile takviye edilmiştir. Bu takviye, mekanik bağlantının yapıldığı flanş contası uygulamasında malzemeye ilave bir stabilite kazandırır ve yüksek basma yüklerinin uygulandığı yerlerde malzemenin soğuk akmasını azaltır.


UYGULAMA ALANLARI

Bez takviyeli neopren kauçuklu levha, en az yağ direnci istenen yerlerde ve sıcak veya soğuk su ve gaz transferinin yapıldığı ortamlarda kullanılır. Bu tür yerlere örnek olarak ölçü ve kontrol aletleri, regülatörler, pompa ve diyaframlar verilebilir. 

Bez takviyeli NBR (Buna -N) levha, yağ, kostik ve alifatik hidrokarbonlar gibi dirençli malzeme istenen yerlerde kullanılır.

 • SERTLİK SHORE A: 60-70
 • ÇEKME MUKAVEMETİ MPa: 3-8
 • UZAMA %MİN. : 200
 • İŞLETME SICAKLIĞI: -28;70
 • YOĞUNLUK G/CM: 1 - 6 - 1,80
 • KİMYASAL DİRENCİ: İYİ
 • METALE YAPIŞMA ÖZELLİĞİ: İYİ
 • BOYUT: EN (m)=1-3   BOY (m)=1-20    KALINLIK (mm): 1-20image4

KUMLAMA KAUÇUK LEVHA

Doğal kauçuk oranı oldukça yüksek olan bir malzemedir. Endüstriyel yağlara, asit, alkali ve ısıya orta derece dirençlidir. Mükemmel anti şok ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir. İki tarafı düz ve kumaş deseninde yapılabilmektedir.


UYGULAMA ALANLARI

Fiziksel ve kimyasal özellikleri iyi olduğundan tekstil sanayinde kullanılan kumlama kabinlerinde, matbaa makinelerinde ve genel amaçlı yer döşemelerinde kullanılır. Conta, keçe, o-ring ve rondela malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.

 • AŞINMAYA, DÜŞÜK KONSANTRASYONLU ASİTLİ ORTAMLARA DİRENÇLİDİR.
 • ANA MALZEME: SBR
 • SERTLİK: 65 SHORE A
 • İŞLETME SICAKLIĞI: -30 C İLE 80 C
 • RENK: KAHVERENGİ

image5

EPDM LASTİK LEVHALAR

 Sıcak malzemenin kullanıldığı ortamlarda kullanılmaktadır. -50°C ile 160°C arası dayanıklılık göstermektedir.Asit, oksijen ve suya karşıda mukavemeti iyidir. 

image6

NEOPREN LASTİK LEVHA

 Aşınma değeri diğer levhalardan daha da azdır. En büyük özelliği aleve dayanıklı olmasıdır. Petrol bazındaki yağlara, güneş ışınına, ozona ve oksijene karşı dayanıklıdır. 

image7

Dİ-ELEKTRİK LASTİK LEVHA (İZOLASYON HALISI)

 Bu tip levhaların temel niteliği aşınma mukavemetinin yanı sıra elektrik geçirmeme özelliğidir. Ana üretim 15.000 ve 30.000 volt olmasına rağmen isteğe göre daha büyük voltajlara dayanıklı olarak üretilmektedir. Lastik levhalar elektrik santrallerinde, trafo merkezlerinde, fabrikaların elektrikle ilgili bölümlerinde ve bazı çalışma tezgahlarında kullanılmaktadır.


NOT: 3 MM 15.000 VOLT                        1X10 MTR TOP HALİNDE

          5 MM 30.000 VOLT        

image8

PVC DÖŞEMELİK LEVHA

 Her tür endüstriyel alanlarda, otomotivde, asansörlerde, yer kaplaması olarak kullanılır. Uygulaması ve temizliği kolaydır. Çeşitli renk ve desenlerde mevcuttur.  


 En : 1.2 - 2 m.
Boy : 16 m. 


image9

NİTRİL LEVHA

 Nitril levha benzine ve petrole karşı dayanıklılığı çok iyidir. Normal formülitasyonla 200 kg/cm2'lik basınca dayanır. %370 oranında uzama yapabilir. Sürtünmeye karşı çok iyi derecede dayanıklıdır. Kolay yırtılmaz. -15 °C ile 110 °C sıcaklık arasında rahatlıkla kullanılabilir. Bu sıcaklık özel formüllerle 160 °C'ye kadar çıkarılabilir. 


UYGULAMA ALANLARI

Genel olarak gazlara, alifatik hidrokarbonlara, yağ ve yakıtlara direnci iyi;

Keton,gün ışığı, aromatik yağ, alev ve hava şartlarına direnci zayıftır.

Geniş bir uygulama alanı vardır. Gaz geçirgenlik kabiliyeti orta seviyededir.

image10