POLİETİLEN (PE)

ÖZELLİKLERİ

YOĞUNLUĞU: 0,95 g/cm

ÇALIŞMA SICAKLIĞI (C) : 80-100 

AÇIKLAMA

Kimyasal mukavemeti yüksek bir malzemedir. Düşük yoğunluğa sahiptir,sürtünme katsayısı düşük, kaygan bir malzemedir.Su ve nem emme özelliği sıfıra yakın değerdedir. Kesim plakası özellikle endüstriyel mutfaklarda ve kasap kesim kütüğü olarak kullanılabilir. Bu malzemenin de kaynak edilebilme özelliği vardır. Polipropilen ve PVC ye nazaran daha yumuşak ve daha az rrijit malzemedir. Polietileni karakterize eden unsur moleküler ağırlıktır. Düşük moleküler ağırlık, yüksek moleküler ağırlık ve ultra high moleküler ağırlık olmak üzere üç grupta toplanabilir. (PE300 PE500 PE1000) özellikle polietilen 1000 yüksek darbe dayanımı, yüksek aşınma direnci ve düşük Sürtünme katsayısı gibi üç kat daha fazla ömür veren aşınma dayanımı ile belirgin bir ekonomik verimlilik sağlar. Polietilen 1000 kullanılabildiği tüm kimyasal ortamlarda daha uzun ömürle kullanılabilir. Kendinden yağlamalı olması kayganlık ve yapışmama özelliği ile PTFE 'İ andırır. Polietilenin üzerine de buz dahi tutunamaz kayar. Özellikle yanıcı madde üretiminde ve madencilik sektöründe, başta yeraltı olmak üzere tüm ortamlarda patlama ve yangın en temel tehlikedir. Madencilikte kullanılan konveyor bantlarında ve bunkerlerde kaplama malzemesinin alev geciktiren tip olması hayatidir. Şişeleme sektöründe hızlı hareket sonucu kırılma, malzeme israfı ve gürültü gibi unsurların azalmasına yardımcı olur. Aşınma ve yapışmaması nedeniyle inşaat sektöründe kamyon kasalarının ve iş makinalarının kepçelerinin kaplamasında, modern iskelelerde darbe ve aşınma plakası olarak briket beton ve prefabrik beton kalıplarında ahşap kalıp yerine kullanılmaktadır. Buz pistlerinin yapımında tomruk (ağaç) işleme endüstrisinde, hızar kızaklarında konveyor taşıyıcılarında, kayışların altında yönlendirici olarak kullanılmaktadır. Polietilen 1000 kimyasal yıkanmaya dayanır ve tüm arzu edilen teknik özelliklere bu operasyon sonrası kaybetmeden sergilemeye devam eder. Ayrıca bakteri biriktirmez, kokusuz ve tatsızdır. yazın sıcağa, kışın eksi derecelere dayanır. Zaman tasarrufu sağlar.


image12

ET KESİM LEVHASI

Size sunmuş olduğumuz et kesim levha ürünlerini, sağlıklı ortamnlarda kullanabilmeniz amacı ile hijyenik olarak üretimini gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimiz polietilen malzemesinden üretilmiştir ve kullanım alanlarında çok iyi sonuçlar göstermektedir. Kesim levhalarımız imal edildiği ham maddelerin özelliğinden dolayı koku, parçalanma, boyama, bakteri üretme barındırma gibi sağlık ve görünüm açısından sakıncalı, istenmeyen durumlara mahal vermez. Suya karşı oldukça dirençli olan ürünümüz oda sıcaklığında inorganik çözeltilerden etkilenmez. Bu özellikler dışında bıçakları köreltmemesi sıcak suyla kolayca temizlenebilmesi ve deterjanlardan etkilenmemesi nedeniyle kasaplarda, lokantalarda, evlerde kullanılabilir.


 • HİJYENİKTİR.                                                            SARI:KÜMES HAYVANLARI İÇİN 
 • BAKTERİ BARINDIRMAZ.                                         KIRMIZI: ÇİĞ ET İÇİN
 • TEMİZ BİR GÖRÜNÜM İÇERİR.                               YEŞİL: SEBZELER İÇİN
 • DARBELERE KARŞI DİRENÇLİDİR.                        MAVİ: BALIKLAR İÇİN
 • GIDAYA UYGUNDUR.                                      BEYAZ: SÜT ÜRÜNLERİ VE GENEL KULLANIM
 • YIKANABİLİR                                                      KAHVERENGİ: PİŞİRİLMİŞ ET İÇİN

  


image13

KULLANIM ALANLARI

 • KÖMÜR VE MADEN SANAYİ

Polietilen, bunker, silo ve tankların kaplanmasında (aşınma ve yapıştırmayı önlemek amacıyla) aşınma plakası yapımında, yatak ve burcu imalatında, hava filtrelerinde, kömür tozlarının tutması amacıyla kullanılır.

 • KAĞIT SANAYİ

Polietilen, su emmeme özelliği, yüksek kimyasal dayanımı, aşınma ve darbe dayanımı, düşük sürtünme katsayı ile vakum kasası örtüsü, hidrofolyo kasası vb. olarak kullanılır.

 • TEKSTİL SANAYİ

Polietilen, düşük sürtünme katsayısı nedeniyle vakum kasası örtüsü, hidrofolyo vb. olarak kullanılır.

 • GIDA VE AMBALAJ SANAYİ

Polietilen, bakteri üretmemesi, kolay temizlenebilmesi nedeniyle et, balık, peynir sanayisinde kesme masası olarak kullanılır. şişeleme,konserve ve sür sanayisinde, zincir yatakları, aşınma parçaları, burgulu taşıyıcılar yapımında kullanılır.

 • KİMYA SANAYİSİ

Polietilen, aşınma ve korozyona maruz kalan birçok parçanın yapımı, pompa, vana, diyafram filtre kapağı, körük, silindir yapımında ayrıca polietilen 300 kimyasal maddenin depolandığı ekipman imalatında kullanılır.

 • ELEKTRİK SANAYİ

Polietilen, düşük dielektrik kalıp faktörüne sahip olması nedeniyle yüksek frekans aralığı izolotör elemanların üretiminde kullanılır.

image14