ÖZEL KESİM CONTALAR

TEFLON CONTA

image14

 

PTFE contalar; mükemmel kimyasal dayanımı nedeniyle çok geniş kullanım alanına sahiptir. Geniş sıcaklık ve frekans aralığında mükemmel dielektrik performansa sahiptirler. Yüksek sıcaklarda ve basınçlarda, alkalin metaller hariç, pratik olarak tüm kimyasallara tepkisizdir. ASME B16.21 ve DIN EN 1514-1 standartlarına uygun olarak ya da talep üzerine özel ölçülerde ve formlarda imal edilmektedir. 5 mm üzeri kalınlıklarda istenilen PTFE contalar, mekanik işleme yöntemiyle imal edilmektedir.

SPİRAL SARIMLI CONTA

image15

Spiral sarımlı çelik contalar, özellikle basınç ve sıcaklığın yüksek olduğu ortamlarda sıkça kullanılmaktadır. Çalışma şartlarına göre farklı sarım (304SS 316SS 316L vb.) kullanılarak imal edilmektedir. Kullanım yerine ve basınç limitlerine bağlı olarak, sadece sarım şeklinde (iç ve dış ringsiz), içten ringli ve hem iç hem de dıştan ringli olacak şekilde üretilmektedir. En çok kullanılan; 304 SS sarım malzemeli, özel boyalı karbon çelik dışı ringli ve saf grafit dolgulu türleri hem DIN (PN16 ve PN40 olarak) hem de ANSI normunda (150lb ve 300lb olarak) 12 ve DN300 ölçülerine kadar stok seviyesi tutulmaktadır. Bunun dışındaki, standart veya standart dışı tüm ölçülerdeki conta istekleri karşılanmaktadır.

SAF GRAFİT İÇİ RİNGLİ CONTA

image16

Saf Grafit Ring'ler, saf genişletilmiş grafit katmanlarının düzgünce bir araya getirilmesiyle yüksek basınç altında hassas kalıplarda sıkıştırılarak imal edilir.

  • Yüksek çalışma sıcaklığı ve basıncı
  • Kendinden yağlamalı (çok düşük sürtünme katsayısı)
  • Kesit: Kare, yuvarlak, V şekli ve üçgen
  • 45 derece kesilebilir.

ASBESTSİZ KLİNGRİT CONTA

image17

VANA VE FLANŞ CONTALARI

Kendi üretim tesislerimizde uluslararası standartlara uygun vana ve flanş contaları üretilmektedir. Katoloğumuzda tanıtılan malmul conta malzemelerinden standart ölçülerde (15 - 1000 mm) ve daha büyük standart dışı özel ölçülerde conta üretimi mümkündür.

TELLİ KLİNGİRİT CONTA

image18

LASTİK CONTA

image19

Müşterilerin soruları varsa, bizim de yanıtlarınız var. En sık sorulan soruları ekleyin; böylece herkes kazançlı olsun.